Çocuklarınız bu pasta için adeta yarış yapacak! Sadece 10 dakikada hazır!

Çocukların en sevdiği yiyecekler arasında başı genelde pastalar çekiyor. Şimdi sizinle paylaşacağımız bu tarif için çocuklarınız adeta yarış yapacak. Üstelik bu pasta sadece 10 dakikada hazır...

Çocuklarınız bu pasta için adeta yarış yapacak! Sadece 10 dakikada hazır!

Çay saatlerinize ya da anlık tatlı krizleriniz için bugün sizinle süper bir tarifimiz var. Karar'da yer alan habere göre, özellikle çocukların bayıla bayıla yiyeceği bu bisküvili soğuk pasta tarifi sadece 10 dakikada hazırlanıyor.

Pek çok kişiye fellik fellik tatlı aratan tatlı krizleri, her yaş grubundan insanın ortak sorunları arasında yer alıyor. Konu ile ilgili olarak verilen detaylara göre, bu kriz anlarında lezzetli ve pratik bir tatlı arayışına başladıysanız bisküvili soğuk pasta tarifimiz tam da sizin için. Hem yapımı oldukça basit, hem de tadı muhteşem olan bu pasta sadece 10 dakikada hazırlanıyor. 

BİSKÜVİLİ PASTA İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

-1 küçük kase fındık
-1 su bardağından 2 parmak eksik süt
-400 gram labne
-2,5 -3 paket bisküvi (150 gramlık paketlerden kullandım)
-Yarım çay bardağından az şeker
-1 küçük kase çikolata
-80 gram beyaz çikolata

Servis esnasında;

Tercihinize göre meyve
Fındık
Eritilmiş çikolata


KOLAY BİSKÜVİLİ PASTA NASIL YAPILIR?

Öncelikle geniş bir kasemizin içerisine labne, şeker ve sütü ekleyip karıştıralım. Daha sonra benmari usulü eritmiş olduğumuz beyaz çikolatamızı ekleyelim. Eğer siz dilerseniz bunun için sütlü çikolata da kullanabilirsiniz.

Hepsini güzel bir şekilde karıştıralım ve iri parçalar halinde kırmış olduğumuz bisküvilerimizi, çikolatamızı ve fındığımızı ekleyerek hepsini güzelce karıştıralım.

Daha sonra uygun bir kalıbın içerisinde streç film serelim ve bisküvili karışımı güzelce döküp üzerini de düzeltelim. Üzerini de streç film ile kapatalım ve buzlukta 1 saat kadar dinlendirelim. 

Eğer çok sert olursa biraz çıkardıktan sonra bekleyebilirsiniz. Kolay pastamızı servise sunarken üzerine çikolatamızı ve fındığımız ekleyip servis yapalım. Afiyet olsun.
Servise sunarken üzerine çikolata ve fındık ekliyoruz.