Enfes Yumurtalı Patates Tarifi

Kahvaltılarımızın vazgeçilmezlerinden olan yumurtayı patates ile birlikte nasıl mı pişirebilirsiniz? İşte size o enfes tarif olan Yumurtalı Patates Tarifi ile birlikte başbaşa bırakalım!

Enfes Yumurtalı Patates Tarifi

İhtiyacınız olacak olan malzemeler;

  • 2-3 adet yumurta
  • 2 adet patates
  • Sıvıyağı
  • Pul biber, tuz, karabiber

Yumurtalı Patates'in hazırlanışı

İlk olarak patateslerimizi soyalım. Sonra küçük küpler olacak şekilde doğrayalım. Uygun bir tavaya sıvıyağımızı koyalım ve yağımızı kızdıralım. Kızan yağın içine doğradığımız küp patatesleri ilave edelim. Ara ara karıştıralım ve kızarmasını bekleyelim. Kızarmış olan patateslerimizin ardından tavada kalan fazla kızartma yağını süzebilirsiniz.

Yumurtalarımızı geniş bir kapta kıralım. Üzerine tuz ilave edip çırpalım. Çırpmış olduğumuz yumurtaları kızarmış olan patateslerimizin üzerine dökelim. Yumurtanın her tarafa eşit dağılmasına özen gösterelim. Altı pişmiş olan yumurtamızı bir tabak veya kapak yardımı ile ters çevirelim. Üstü alta gelecek şekilde pişirmeye devam edelim. Pişmiş olan yumurtalı patatesimizi servis tabağına alalım. Dilerseniz üzerine pul biber, karabiber de ekleyebilirsiniz. Sıcak bir şekilde servis edin. Afiyet olsun.