Su olmadan sindirim mümkün değildir. Su içtiğinizde, katıların sistem üzerinden sorunsuz bir şekilde taşınmasına yardımcı olursunuz. Sulu kalırsanız yiyecekler daha hızlı elimine edilir. Eğer yağlı ve şekerli ürünler yerseniz, her zaman sade su için. İpucu, tuzlu ve nişastalı yiyecekler yerseniz yardımcı olur. Suyunuza biraz limon ekleyerek vücudunuzdaki toksinleri atın.

BİRAZ ZENCEFİL EKLEYİN

Şişkinlik semptomlarını azaltan birkaç bitki vardır. Artık kramp ve gaz yok! Dolaşımı iyileştirmek için birkaç dilim zencefil ekleyin. Bitki zencefil içerdiğinden mide ağrısı ile savaşabilir. Zencefil çayı hazırlayın: Zencefili rendeleyin ve sıcak içeceğinize bir çay kaşığı ekleyin.

POTASYUM

Potasyum açısından zengin yiyeceklerle şişkinlik tedavi edilebilir. Potasyum organizmanın fazla su ve tuzdan kurtulmasına yardımcı olur. En iyi potasyum kaynakları şunlardır: yapraklı yeşillikler, avokado, muz, portakal ve diğer birçok lezzetli meyve ve sebze.

LİF KAYNAĞI

Bağırsak hareketi çok basit bir şekilde teşvik edilebilir: daha fazla meyve ve sebze yiyin çünkü yüksek oranda lif içerirler. Sebzeler ve meyveler kabızlıkla savaşır ve şişkinliği azaltır. Tohum, fındık, kepekli tahıllar ve yeşil yapraklı sebzeler yemenizi öneririz. Diğer bir lif kaynağı ise baklagiller ve fasulye gibi ürünlerdir.

SİNDİRİM ENZİMLERİ

Sindirim enzimleri, sindirim süreçlerinde çok önemli bir rol oynar. Yağ, karbonhidrat ve proteini parçalarlar. Gastrointestinal problemleriniz varsa greyfurt, ananas ve papaya yiyin. Sorunu çözmek için, vücudun proteinleri sindirmesine yardımcı olacak proteaz enzimleri, karbonhidratları parçalamaktan sorumlu amilaz enzimleri ve yağları sindiren lipaz enzimleri içermelidir. Sindirim enzimi almanın başka bir yolu da diyet takviyeleri almaktır.

MAGNEZYUM

Göbek şişkinliği bir şekilde ortadan kaldırılabilir. Magnezyumun etkili bir element olduğu ve mide asidini nötralize edebildiği kanıtlanmıştır. Bu mineral bağırsakları rahatlatır ve hazımsızlığı azaltır. Gaz çıkarmak daha kolay hale gelir. Magnezyum balık, muz ve kinoada bulunur. Biraz kepekli tahıllar ve yeşil yapraklı sebzeler ekleyin.

OMEGA-3 YAĞLARI

Deniz ürünleri seviyorsanız şanslısınız. Düzenli olarak somon tüketin. Diğer balık türlerini de dahil edin. Yağlı balıkların omega-3 yağ asitleri açısından zengin olduğu bilinmektedir. Deniz ürünleri, iltihabı ve şişkinliği azaltabilen besinler içerir. Yiyecekler gastrointestinal rahatsızlığı yatıştırır ve sizi iyileştirir.

BİFİDOBAKTERİLER

Probiyotikler bifidobakterilerle doludur. Bifidobakteriler açısından zengin yiyecekleri tüketirseniz, mide-bağırsak sorunları ve şişkinlik ve kramp gibi rahatsızlıkları neredeyse hiç yaşamazsınız. Probiyotikler sağlıklı bağışıklık sistemi için de gereklidir. Sade yoğurt ve bu tür bakteri içeren diğer ürünleri yiyin.