Müge Anlı'da 2. Sinan-Arife Gökçe vakası! 75 yaşındaki Döndü Boztepe'nin kaybından komşusu mu sorumlu?

15. sezonuyla ekranlarda fırtınalar estiren Müge Anlı’da, tüm Türkiye’nin konuştuğu Sinan Sardoğan ve Arife Gökçe olayının bir benzeri daha yaşanıyor. Yine 75 yaşındaki yaşlı bir kadının kaybından sorumlu olarak komşusundan şüpheleniliyor. İşte detaylar…

Müge Anlı'da 2. Sinan-Arife Gökçe vakası! 75 yaşındaki Döndü Boztepe'nin kaybından komşusu mu sorumlu?

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında resmen ikinci Arife Gökçe ve Sinan Sardoğan olayı yaşanıyor. Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Sinan Sardoğan ve Arife Gökçe olayını muhakkak duymuşsunuz, okumuşsunuz ya da izlemişsinizdir. Tüm Türkiye’yi şaşkına çeviren Arife Gökçe teyzenin kaybı olayında komşusu Sinan Sardoğan’dan şüphe edilmiş, Sinan Sardoğan bugün kabul ettiği suçlamaları ertesi gün reddederek stüdyoda bulunanları ve tüm Türkiye’yi çılgına çevirmişti. Tüm köydeki kadınları rahatsız etmesiyle bilinen Sinan Sardoğan gündemi uzunca bir süre meşgul etmiş, daha sonra İstanbul’da işlenen başka bir suça karıştığı gerekçesiyle tutuklanıp cezaevine gönderilmişti. Tüm Türkiye Müge Anlı ile Tatlı Sert programındaki bu saplantılı komşu korkusuyla şaşkına dönmüşken, bir tehlikeli komşu konusu daha gündem oldu.

AfyonKarahisar’da yaşayan 75 yaşındaki Döndü Boztepe’nin oğlu Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katıldı ve annesinin kaybının çözülmesini istedi. Annesini yan komşuları olan Mehmet Tunç’un rahatsız ettiğini ve odunluklarından odunlarını çaldığını, annesinin bunu kendisine söylediğini ve dolayısıyla da ondan şüphe ettiklerini söyledi. Bunun üzerine deneyimli gazeteci Müge Anlı Yüzbaşıoğlu stüdyoya Mehmet Tunç’u konuk etti. 


Tavrı, tarzı ve anlattıklarının çelişkisi ile aynı Sinan Sardoğan’ı anımsatan komşu Mehmet Tunç, yaşlı kadın olan 75 yaşındaki Döndü Boztepe’yi kaybolduğu gece saat 23:00’da tanımadığı bir adamın koluna girerek gezerken gördüğünü söyledi. Bir zincir marketin orada onları buluşurken de gördüm diyen komşu Mehmet Tunç, daha sonra ben öyle tahmin ettim dedi. İki lafından biri çelişkili gelen komşu Mehmet Tunç’un o gece çok soğuk olduğu için, kar yağdığı için kayıp kadın olan 75 yaşındaki Döndü Boztepe’nin odunluğundan odun çalarken denk gelmeleri üzerine herhangi bir olay yaşanıp, yaşlı kadının başına bir şey gelmesinden şüphe ediliyor.

Bu arada anneme bıçak çekmiş diyen oğlunun beyanı üzerine, stüdyoda bulunan Mehmet Tunç’un üzerinden bıçak çıktı. Müge Anlı Yüzbaşıoğlu’nun eline alarak gösterdiği bıçak uzmanlar tarafından Rambo bıçağı olarak nitelendiriliyor. Bunu taşımanın suç olduğunu belirten programın hukukçusu yılların ceza avukatı Rahmi Özkan, çok ciddi ceza alınabileceğini söyledi.