Banyoda kulaklarınızı veya burnunuzu temizlemek için bir kutu pamuklu çubuk kullanıyor musunuz yoksa makyajınızı düzeltmek için mi kullanıyorsunuz? Eğer öyleyse, o zaman bu haberimiz tam size göre! Pamuklu çubuklar başka birçok şey için kullanılabilir. Ve çoğunlukla bazı ev işlerinden bahsediyoruz.

Bu sekiz şey için evde pamuklu çubuk kullanabilirsiniz.

1. KREMLERİ TEMİZ TUTMAK

Parmağınızı bir kavanoz (gündüz) kremine her batırdığınızda, bakteri ürüne girer. Bakım ürünlerinizi temiz tutmak için ihtiyacınız olan miktarı çıkarmak için pamuklu çubuk kullanabilirsiniz.

2. ELEKTRONİK EŞYALARIN TEMİZLİĞİNDE

Her gün birçok elektronik cihazı kullanıyoruz, ancak bunları düzgün bir şekilde temizlemeyi nadiren düşünüyoruz. Zamanla bu elektronik cihazlara birçok bakteri bulaşabilir. Telefonların, tabletlerin ve dizüstü bilgisayarların köşelerini ve deliklerini temizlemek için alkole veya başka bir temizlik ürününe batırılmış bir pamuklu çubuk kullanın. Ayrıca klavyenizin tuşları arasındaki boşlukları temizlemek için de kullanışlıdırlar.

3. ARABANIN İÇİ

Nemli bir pamuklu çubuk, arabanızın iç kısmındaki ulaşılması zor alanlardaki tozu ve kiri temizlemenizi sağlar. Kapı kollarını, pencere kollarını, havalandırma açıklıklarını ve vites kolunu düşünün.

4. SAÇ KURUTMA MAKİNELERİNDEKİ KİR VE TOZ

Saç kurutma makinesinin arkasındaki veya yakınındaki kir yangına neden olabilir. Bu nedenle saç kurutma makinenizin arkasındaki filtreyi arada bir temizlemeniz önemlidir. Bu, ulaşılması zor alanlara ulaşmak için saç kurutma makinenizin arkasındaki havalandırma deliğini nemli bir pamuklu çubukla temizleyerek yapılır.

5. BOYA DÜZELTMELERİNDE

Evde boya düzeltmeleri için pahalı boya fırçaları veya ruloları yanınızda taşımanıza gerek yok! Bir pamuklu çubuğu boyaya batırın ve duvarlardaki küçük aşınma izlerini, soyulmuş boyayı ve diğer düzensizlikleri kapatmak için kullanın.

6. SIKIŞMIŞ FERMUARLARI AÇMAK

Bir pamuklu çubuğu az miktarda dudak kremi, Vazelin veya yemeklik yağa batırın ve ardından sıkışmış bir fermuarın çevresini silin. Yağlı madde fermuarı yağlar ve açılmasına yardımcı olur.

7. MÜCEVHERLERİ PARLATMADA

Pamuklu çubuklar, mücevherlerinizi temizlemek için harika bir araçtır. Pamuklu çubuğa bir mücevher temizleme solüsyonu ekleyin ve yüzükleri, küpeleri ve ayrıca kolye ve broşların köşelerini ve deliklerini temizlemek için kullanın.

8. ORGANİZASYONLARDA KARA TAHTA KULLANIRKEN

Kara tahtalar günümüzde organizasyonlarda çok revaçta, ancak işleri bozmadan güzel bir tahta oluşturmak zor olabilir. Tahtanızı süslemeyi bitirdiğinizde, temiz, profesyonel görünümlü bir yüzey elde etmek için lekeleri veya lekeleri silmek için bir çift pamuklu çubuk kullanabilirsiniz.