Zeytinyağı, elleriniz ve ayaklarınız için kişisel bakım ürünü işlevi görür. Kuru tırnak etleriniz mi var? Pamuklu bir ped ve biraz zeytinyağı ile geçmişte kalacaklar. Aynı şey kuru topuklu ayakkabılar için de geçerlidir. Ayaklarınıza biraz zeytinyağı sürün ve kuruluğun kaybolduğunu göreceksiniz.

SAÇLAR İÇİN ZEYTİNYAĞI

Bölünmüş uçlardan muzdarip misiniz? Ardından birkaç damla zeytinyağı mucizeler yaratabilir. Duşta yanınıza bir şişe zeytinyağı alabilirsiniz, ancak bu çok pratik değil. Kendiniz için biraz daha kolaylaştırmak için zeytinyağını en sevdiğiniz şampuan veya saç kremi ile karıştırmanız da mümkündür.

Daha fazla zeytinyağı güzellik ipuçlarını merak ediyor musunuz? O zaman okumaya devam edin.

CİLDE ZEYTİNYAĞI UYGULAMAK

Yüzüne zeytinyağı sürmek? Bu ilk başta iyi bir fikir gibi görünmüyor. Zeytinyağının yağlılığı tüm gözeneklerinizi tıkamaz mı? Hayır, yapmayacaklar. Zeytinyağının yüzünüzü bloke eden bir etkisi yoktur, tam tersine cildin düzgün bir şekilde nemlenmesini sağlar. Biraz zeytinyağını biraz şekerle karıştırın ve kendinize doğal bir peeling yapın. Cildinizin buna bayılacağına emin olabilirsiniz.

DUDAKLAR

Gerçekten kuru dudaklarınız var mı? Daha az kuru olmaları için üzerlerine biraz zeytinyağı sürün. Dudaklarınıza ince bir tabaka zeytinyağı sürmek, kısa sürede yeniden yumuşacık dudaklara kavuşmanızı sağlayacaktır. Yine de güneşe dikkat! Dudaklarınızdaki yağ, güneş yanığı olasılığını gerçekten çok yükseltir. Bu nedenle, güneş yanığı endişesi yaşamamak için akşamları zeytinyağını dudaklarınıza sürün.